budowa z dzieckiem

Kupiłeś mieszkanie, lub przymierzasz się do zakupu. Na co zwrócić uwagę i co dalej robić.

  1. Zacznij sobie wyobrażać jak chcesz żeby wyglądało to nowe miejsce. Jest na rynku sporo magazynów wnętrzarskich, kup kilka i zacznij przeglądać. Zaznaczaj lub rób zdjęcia rzeczom które wpadną Ci w oko. Zacznij marzyć. Poznaj swój styl.
  2. Zobacz kto projektował wnętrza które Ci się spodobały. Napisz do nich, poproś o wstępną ofertę. Zobacz zdjęcia z realizacji. Czy udało im się zrealizować projekty tak jak na pięknych wizualizacjach?
  3. Podejmij wstępną decyzję, czy chcesz sam zająć się projektem i budowaniem, będzie taniej, jednak musisz wiedzieć że będzie to bardzo czasochłonne. Możesz też zatrudnić projektanta, który pomoże Ci opracować plany i dobrać materiały. Potem zająć się realizacją według zrobionego projektu. Możesz też poszukać firmy która zaprojektuje i pomoże Ci wybudować, zrealizować to co zaplanowaliście. Ta ostatnia, to najbardziej wygodna i luksusowa opcja. Oszczędzasz dużo czasu, jednak za każdym razem musisz być w pewnym stopniu zaangażowany.
  4. Po podjęciu decyzji, zacznij niezwłocznie działać. W procesie budowy, czy to jest wnętrze, mebel, czy budynek, czas bardzo szybko płynie. Im więcej i wcześniej zaplanujesz, tym lepiej. Na dobre ekipy trzeba czekać, architekci też nie są dostępni z dnia na dzień. Część materiałów trzeba zamawiać z wyprzedzeniem. Każdy etap budowy następuje po zakończeniu poprzedniego. Trzeba to wszystko po kolei zgrać i zamówić. To duże i skomplikowane wyzwanie, jeśli już kiedyś przez to przeszedłeś, już wiesz. Jeśli nie, to poważnie do tego podejdź. Jak wynika z badań które przeprowadziła firma “Growth from Knowledge”, budowa jest w Polsce w czołówce stresujących zdarzeń w życiu. Wierzę że budowa może być przyjemnością. Mam na to dowody.

Na koniec kilka linków. Niektóre po angielsku. Miłej lektury.

https://archiwum.radiozet.pl/Radio/Konkursy/Archiwalne/Czworo-zaradnych-i-stres.-Jak-poradzic-sobie-ze-stresem/Pelny-raport-00021778

https://zwierciadlo.pl/lifestyle/jak-przetrwac-remont-domu-i-zachowac-zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *